АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Пільги на житлово-комунальні послуги

Читайте также:
  1. Встановленні тарифів на послуги, якщо, відповідно до законодавства, ці тарифи можуть бути встановлені за згодою сторін господарського договору.
  2. ГАРАНТІЇ, КОМПЕНСАЦІЇ, ПІЛЬГИ, ПІВИЩЕННЯ ЖИТТЄВОГО РІВНЯ ТРУДЯЩИХ
  3. Державні соціальні послуги
  4. До якого елементу системи відноситься наступне: імідж, соціальна відповідальність, готова продукція, надані послуги?
  5. До якого елементу системи відносять таке: імідж, соціальна відповідальність, готова продукція, надані послуги?
  6. За критерієм платності для споживача адміністративні послуги можуть поділятися на платні і безоплатні.
  7. Інші завдання з надання впевненості. Супутні аудиторські послуги.
  8. Матер. забезпечення та соц..послуги зі страх-я від НВВ та ПЗ.
  9. Матеріальне забезпечення та соціальні послуги із страхування на ВБ
  10. Медико-реабілітаційні соціальні пільги
  11. На житлово-комунальні послуги
  12. Не є адміністративними послуги, які не пов’язані з прийняттям владних рішень (наприклад: освітні та медичні послуги тощо).

Житлово-комунальні послуги — це результат господарсь­кої діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживан­ня та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, бу­динках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил (ст. 1 За­кону України «Про житлово-комунальні послуги»).

Найбільш поширеною пільгою у сфері житлово-комуналь­них послуг є звільнення або зменшення плати за житло та (або) комунальні послуги.


 




Розділ 13. Соціальні пільги _________________________________________________

Потрібно зазначити, що при наданні пільг щодо оплати за житло враховується не вся площа будинку (квартири), а ли­ше в межах норми, яка є однаковою для всіх громадян: 21 кв. м опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні і має право на зниження оплати, та додатково 10,5 кв. м на сім'ю.

До комунальних послуг належать: водопостачання, вклю­чаючи постачання водою для господарсько-побутових потреб; гаряче водопостачання; користування тепловою енергією; вивезення побутових відходів; водовідведення, включаючи обслуговування вигрібних ям загального та осо­бистого користування в садибах житлових будинків; газ, у тому числі зріджений, що використовується для опалення житлових приміщень, підігріву води в будинках, які не мають централізованого гарячого водопостачання; користу­вання електроенергією.

Пільги щодо плати за користування електроенергією в га­ражах, дачних будинках і на садових ділянках не надаються, за винятком тих випадків, коли споруди розташовані на при­садибних ділянках за місцем проживання.

Повністю від оплати за житло та комунальні послуги неза­лежно від форми власності житлового фонду, а також від плати за користування позавідомчою охоронною сигналі­зацією житла звільняються особи, які мають особливі заслу­ги перед державою, а також члени їхніх сімей, які прожива­ють спільно з ними. Зазначена пільга зберігається за дружи­ною (чоловіком), батьками померлих Героїв Радянського Союзу; повних кавалерів ордена Слави; нагороджених чотир­ма і більше медалями «За відвагу»; Героїв Соціалістичної Праці та повних кавалерів ордена Трудової Слави, незалеж­но від часу їх смерті.

Правом на зниження плати за користування житлом чи комунальними послугами користуються: 1) інваліди вій­ни — у розмірі 100 % вартості оплати за користування жит­лом чи комунальними послугами; 2) учасники бойових дій та особи, які прирівняні до них, — 75 %; 3) учасники війни та


13.2. Пільги на житлово-комунальні послуги

особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» — 50 %.

Сім'ям інвалідів війни, учасників бойових дій та осіб, які прирівнюються до них, — 75 %; сім'ям учасників війни та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у складі яких є лише непрацездатні особи, надається відпо­відна знижка (100 %, 75 %, 50 %) за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалю­вальної площі — 42 кв. м на кожну особу, яка має право на знижку, та 21 кв. м на сім'ю.

Оплата за житло та комунальні послуги знижується на 50 % також: 1) реабілітованим громадянам; 2) громадянам, які належать до І та II категорій постраждалих від Чорно­бильської катастрофи; 3) дружині (чоловікові) померлих громадян (які належать до категорії постраждалих від ката­строфи); 4) дружині (чоловікові) померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать до III категорії, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; 5) опікуну (на час опікунст­ва) дітей померлих громадян, які належать до І, II, III кате­горії постраждалих від Чорнобильської катастрофи); 6) ді-тям-інвалідам, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильсь­кою катастрофою.

Громадяни, які належать до III і IV категорій постражда­лих від Чорнобильської катастрофи, мають право на відшко­дування 50 % вартості палива, придбаного в межах встанов­лених норм, якщо вони проживають у будинках, що не ма­ють центрального опалення, на час постійного проживання або постійної роботи (навчання) у зоні посиленого радіо­екологічного контролю.

Пільги при оплаті за користування житлом та комуналь­ними послугами іншим категоріям громадян (наприклад, інвалідам загального захворювання) законодавством не пе­редбачені, але органи місцевого самоврядування можуть на-


 




Розділ 13. Соціальні пільги


13.2. Пільги на житлово-комунальні послуги


 


давати додаткові пільги малозабезпеченим верствам насе­лення за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Ще однією пільгою, яка надається у сфері житлово-кому­нальних послуг, є першочергове або позачергове забезпечен­ня житлом осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

Підстави для визначення громадян, які потребують по­ліпшення житлових умов, передбачені ст. 34 Житлового ко­дексу Української РСР. Тут, зокрема, встановлено, що правом позачергового забезпечення житлом користуються інваліди війни та особи, на яких поширюється Закон України «Про ста­тус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Таким самим правом користуються громадяни, які нале­жать до І та II категорій постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Крім загальних підстав для цієї категорії грома­дян, правовою підставою потреби поліпшення житлових умов є забезпечення їх житлом нижче рівня середнього забезпечен­ня громадян у відповідному населеному пункті, або прожи­вання у комунальних квартирах (п. 10 ст. 20, п. 1 ст. 21 За­кону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).

Особам, які перенесли променеву хворобу будь-якого сту­пеня або стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катаст­рофи; сім'ям, що втратили годувальника внаслідок Чорно­бильської катастрофи або мають дитину-інваліда, інвалід­ність якої є наслідком цієї катастрофи надається додаткова жила площа у вигляді окремої кімнати. Відсутність окремої кімнати є підставою для взяття такої сім'ї на квартирний облік. Порядок надання додаткової жилої площі особам, які внаслідок Чорнобильської катастрофи, перенесли променеву хворобу будь-якого ступеня або стали інвалідами, дітям-інвалідам, які потребують особливого догляду, та сім'ям, що втратили годувальника з числа осіб, які належать до І кате­горії, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 р. (№ 1589).

Якщо особа (сім'я) виявляє бажання залишити за собою займане приватизоване житло, їй надається інше житло, але


площею, що не є більшою за різницю між загальною площею житла, на яке має право ця особа (сім'я), і тим, яке вона зай­має фактично.

Першочергово забезпечуються житлом учасники бойових дій та особи, прирівняні до них; учасники війни; ветерани військової служби; інваліди з дитинства І та II груп, які ма­ють захворювання, наведені у переліку захворювань, затвер­дженому Міністерством охорони здоров'я України.

Правом першочергового поліпшення житлових умов із на­данням при цьому додаткової жилої площі до 20 кв. м корис­туються особи, які мають особливі заслуги перед державою. Пільгою щодо поліпшення житлових умов особа (сім'я) може скористатись тільки один раз.

Наступним видом житлово-комунальних пільг є надання бюджетних кредитів та позик на індивідуальне житлове бу­дівництво.

За чинним законодавством правом для одержання позики на індивідуальне житлове будівництво, реконстукцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років, починаючи з п'ятого року після закінчення будів­ництва, мають інваліди війни, учасники війни, учасники бойових дій та особи, що прирівнюються до них.

Право одержання безпроцентної позики на індивідуальне житлове будівництво з погашенням 50 % (25 %) позики за рахунок Державного бюджету, а також безпроцентної пози­ки для будівництва садових будинків та благоустрою садових ділянок, будівництва індивідуальних гаражів незалежно від того, кому з членів сім'ї відведено земельну ділянку, мають громадяни І та II категорій постраждалих від Чорнобильсь­кої катастрофи.

Безпроцентна позика для індивідуального житлового будівництва надається також громадянам, які належать до III категорії постраждалих від аварії на ЧАЕС.


 




Розділ 13. Соціальні пільги


13.3. Медико-реабілітаційні соціальні пільги


 


Особи, які мають особливі заслуги перед державою, та осо­би, на яких поширюється чинність Закону України «Про ста­тус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», корис­туються пільгою щодо безкоштовного капітального ремонту жилих будинків (квартир), які є їх власністю, або їм компен­сують витрати на його проведення при виконанні ремонтних робіт власними силами відповідно до Положення про систе­му технічного обслуговування, ремонту та реконструкції.

Правом на безоплатну приватизацію житла незалежно від розміру його загальної площі користуються:

1) громадяни, які згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» належать до І або II категорії постраждалих від Чорнобильської катастрофи; дружина (чо­ловік) померлих із числа учасників ліквідації наслідків ава­рії, віднесених до III категорії; громадяни, які відпрацюва­ли на території зони посиленого радіоекологічного контролю не менш як 5 років (це право поширюється лише на житлові приміщення, які вони займають у цій зоні);

2) громадяни, удостоєні звання Героя Радянського Союзу, Героя Соціалістичної Праці, нагороджені орденом Слави трьох ступенів, ветерани Великої Вітчизняної війни, воїни-інтернаціоналісти, інваліди І і II груп, інваліди з дитинства, ветерани праці, ветерани військової служби та репресовані особи, що були реабілітовані згідно із Законом України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні»;

3) сім'ї осіб, що загинули при виконанні державних і гро­мадських обов'язків та на виробництві;

4) сім'ї, що мають трьох і більше дітей.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)