АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Інші особи у випадках, передбачених цим Кодексом

Читайте также:
  1. АНКЕТА ЗАТРИМАНОЇ ОСОБИ
  2. АНКЕТА ЗАТРИМАНОЇ ОСОБИ
  3. Вжити необхідних заходів для забезпечення безпеки особи згідно із законодавством.
  4. ВИВЧЕННЯ ТА ОЦІНКА ОСОБИСТИХ ЗДІБНОСТЕЙ І ПРОФЕСІЙНИХ ЯКОСТЕЙ ВЧИТЕЛЯ.
  5. Вирок на підставі угоди може бути оскаржений у порядку, передбаченому цим Кодексом, з підстав, передбачених статтею 394 цього Кодексу.
  6. Відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
  7. ВПЛИВ ЗМІ НА ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ ОСОБИСТОСТІ
  8. Вправа 3. «Відкрийте свою особистість»
  9. Втечі засудженої особи.
  10. Девіантна поведінка особистості
  11. Дефекти і способи контролю з'єднань, заготівель і деталей
  12. Дефекти і способи контролю металевих заготівель і виробів

1. Апеляція - це скарга учасника кримінального провадження на винесене судове рішення з проханням про його скасування або зміну в апеляційному по­рядку.

2. Перелік осіб, наділених правом подати апеляцію, є вичерпним і по­ширювальному тлумаченню не підлягає. Водночас, треба враховувати, що ст. 24 КПК гарантує кожному право на оскарження процесуальних рішень суду в порядку, передбаченому КПК України. Керуючись принципом забезпе­чення доступу до правосуддя, єдиним критерієм, що дозволяє визначити, які судові рішення можуть бути оскаржені до суду та хто саме має право на таке оскарження, має бути обмеження конституційних прав і свобод громадян.

3. Апеляційну скаргу мають право подати обвинувачений, стосовно яко­го ухвалено обвинувальний вирок, його законний представник чи захисник в частині, що стосується інтересів обвинуваченого. Інтереси стосуються обвину­ваченого у тому випадку, коли прямо або побічно рішення і судження вступної, мотивувальної або резолютивної частин вироку мають значення для обвинува­ченого в правовому, фізичному, матеріальному або моральному відношенні.

4. Апеляційну скаргу мають право подати обвинувачений, стосовно якого ухвалено виправдувальний вирок, його законний представник чи захисник в частині мотивів і підстав виправдання. Згідно з ч. 1 ст. 373 КПК виправдуваль­ний вирок ухвалюється у разі, якщо не доведено, що: 1) вчинено кримінальне правопорушення, в якому обвинувачується особа; 2) це кримінальне правопору­шення вчинене обвинуваченим; 3) в діянні обвинуваченого є склад криміналь­ного правопорушення. Таким чином, виправдувальний вирок може бути оскар­жений обвинуваченим, його законним представником або захисником у зв'язку з їх незгодою із визначеною однією зі. згаданих трьох підстав виправдання або у зв'язку з наявністю у мотивувальній частині вироку тверджень, що порушують права обвинуваченого. Скарги на виправдувальний вирок у випадку смерті виправданого мають право подати його законний представник та близькі родичі, якщо вони не згодні з мотивом виправдання.

5. Апеляційну скаргу мають право подати підозрюваний, обвинувачений, його законний представник чи захисник з будь-яких підстав, адже закон не об­межує ані коло судових рішень, що можуть бути оскаржені такими учасниками провадження, ані підстави такого оскарження.

6. Апеляційну скаргу мають право подати законний представник, захис­ник неповнолітнього чи сам неповнолітній, щодо якого вирішувалося питан­ня про застосування примусового заходу виховного характеру, в частині, що стосується інтересів неповнолітнього (див. ст. 516 КПК). Інтереси стосуються неповнолітнього, щодо якого вирішувалося питання про застосування приму­сового заходу виховного характеру, у тому випадку, коли прямо або побічно рішення і судження вступної, мотивувальної або резолютивної частин вироку мають значення для такого неповнолітнього в правовому, фізичному, матеріаль­ному або моральному відношенні.

7. Апеляційну скаргу мають право подати законний представник та захис­ник особи, щодо якої вирішувалося питання про застосування примусового за­ходу медичного характеру з будь-яких підстав, адже закон не обмежує підстави такого оскарження.

8. Апеляційну скаргу має право подати прокурор з будь-яких підстав, адже закон не обмежує ані коло судових рішень, що можуть бути оскаржені ним, ані підстави такого оскарження. При цьому треба враховувати, що згід­но з ч. 4 ст. 36 КПК право на подання апеляційної скарги мають також, не­залежно від їх участі в судовому розгляді, службові особи органів прокура­тури вищого рівня: Генеральний Прокурор України, прокурори Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя і прирівняні до них прокурори, їх заступники. У судовому провадженні з перегляду судових рішень в апеляційному порядку можуть брати участь службові особи органів прокуратури вищого рівня.

9. Апеляційну скаргу має право подати потерпілий або його законний представник чи представник у частині, що стосується інтересів потерпіло­го, але в межах вимог, заявлених ними в суді першої інстанції. Відповідно до ст. 56 КПК потерпілий має право на відшкодування завданої кримінальним правопорушенням шкоди в порядку, передбаченому законом. Тож, подаючи апеляцію, потерпілий не має права збільшити розмір завданої кримінальним правопорушенням шкоди, що був визначений у суді першої інстанції. Так само при відмові прокурора від підтримання обвинувачення потерпілий не може збільшити обсяг обвинувачення в апеляційній скарзі в порівнянні з тим, від якого обвинувачений захищався в суді першої інстанції.

10. Апеляційну скаргу має право подати цивільний позивач, його пред­ставник або законний представник, цивільний відповідач або його представ­ник у частині, що стосується вирішення цивільного позову. Згідно зі ст. 128 КПК особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно не­безпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред'явити цивільний позов. Постановляючи судове рішення, суд першої інстанції має також розглянути та прийняти рішення стосовно заявленого цивільного позову (ст. 374 КПК). Саме тому коментована стаття визначає, що цивільний позивач та цивільний відповідач (їх представники) мають право звертатися з апеляційною скаргою на судове рішення, посилаючись на незаконність чи необґрунтованість цього рішення лише в частині вирішення цивільного позову. Аргументи, що стосуються доведеності інших обставин, правильність застосування кримінального та кримінального процесуального закону, справедливість призначеного судом покарання, викладенні в апеляційних скаргах вказаних осіб, не підлягають дослідженню під час апеляційного розгляду та взагалі не є підставою для відкриття апеляційного провадження.

11. Апеляційну скаргу мають право подати також інші особи у ви­падках, передбачених КПК України. Так, обвинувачений, стосовно якого кримінальне провадження закрите, його законний представник і захисник вправі подати апеляцію в частині мотивів і підстав закриття провадження. Також апеляційні скарги можуть бути подані особами, щодо яких були застосовані такі заходи забезпечення кримінального провадження, як арешт майна, тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність, відсторонення від посади. Так само апеляцію може подати особа, яка має право на подання скарги на рішення, дію чи бездіяльність слідчого, прокурора (див. коментар до ст. 303 КПК) та якій було повернено скаргу або відмовлено у відкритті провадження щодо поданої скарги (див. коментар до ст. 304 КПК).

12. Захисник обвинуваченого, що брав участь у суді першої інстанції, має право подати апеляцію за власною ініціативою, однак тільки в інтересах обви­нуваченого, а не всупереч їм.

13. Захисник не вправі оскаржити вирок, якщо після його постановлення і проголошення обвинувачений відмовляється від захисника. При відмові засу­дженого від захисника суд повинен з'ясувати, чи не є це рішення вимушеним, наприклад, через відсутність засобів на оплату послуг захисника або з інших об'єктивних причин засуджений не може запросити захисника.

14. Відмова від захисника у випадках, коли його участь є обов'язковою (див. ст. 52 КПК), може бути прийнята апеляційним судом тільки у разі, якщо засуджений або виправданий обґрунтує її мотивами, які суд визнає вартими уваги. У такому випадку захисник замінюється іншим.

15. При відмові від апеляції захисника провадження закривається, якщо ця відмова прийнята судом, а інші апеляції відсутні.

16. У суді апеляційної інстанції участь захисника у випадках, передбаче­них ст. 52 КПК, є обов'язковою, якщо в апеляції ставиться питання про погір­шення становища засудженого або виправданого.

17. Апеляцію може подати захисник, який не брав участі в судовому роз­гляді судом першої інстанції, але має угоду з засудженим або виправданим про надання правової допомоги під час апеляційного провадження.

18. Апеляції, подані в суд особами, що не мають права на їхню пода­чу, повертаються цим особам з роз'ясненням причин їхнього повернення (див. ст. 399 КПК).

19. Особа, яка подала апеляцію, до початку розгляду в апеляційному суді має право доповнити, змінити або відмовитись від своєї апеляції, а та­кож подати свої заперечення на апеляцію іншого учасника судового розгляду (див. ст.ст. 402, 403 КПК).


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)