|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Стаття 528. Наслідки недодержання вимог до змісту заяви, відмова у відкритті провадження або залишення заяви без розглядуЯкщо у заяві не зазначено мету відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження або відомості, необхідні для їх відновлення, суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, якою встановлює заявникові строк, необхідний для усунення цих недоліків. 2. Якщо мета звернення до суду, зазначена заявником, не пов'язана із захистом його прав та інтересів, суд своєю ухвалою відмовляє у відкритті провадження про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження або залишає заяву без розгляду, якщо провадження було відкрито. 1. Коментована стаття регулює прийняття судом рішень щодо відкриття та руху провадження за заявою про відновлення втрачених матеріалів залежно від змісту поданої заяви. 2. Частина 2 ст. 527 КПК встановлює, що однією із обов'язкових вимог до змісту заяви є зазначення мети відновлення втрачених матеріалів провадження. Отже, якщо у заяві не зазначено мету відновлення провадження або відомості, необхідні для їх відновлення, це створює підставу для постановлення ухвали про залишення заяви без руху і встановлення строків для усунення цих недоліків. Виходячи із загальних правил судочинства, якщо заявник у встановлений ухвалою строк усуне недоліки, заява вважатиметься поданою в день її першого подання до суду; в іншому разі вона вважатиметься такою, що не подана, і має бути повернута заявникові. 3. У разі, якщо заяву подають близькі родичі померлого обвинуваченого на підставі ст. 525 КПК, мета звернення може бути лише одна - реабілітація обвинуваченого, який помер. В усіх інших випадках мета відновлення втрачених матеріалів повинна бути викладена у цілком конкретній формі. Більше того, як випливає з ч. 2 коментованої статті, мета звернення має бути пов'язана із захистом власних прав та інтересів заявника; звернення із завою про відновлення матеріалів як асііо рориіагіз чи з іншою метою, що не пов'язана із захистом прав заявника, матиме наслідком відмову у відкритті провадження або залишення заяви без розгляду, якщо провадження було відкрито.
Стаття 529. Підготовка заяви до розгляду Одержавши заяву про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження, суддя вживає заходів для одержання від прокурора відомостей та копій відповідних процесуальних документів, які стосуються відновлюваних матеріалів.
1. Коментована стаття визначає дії судді, які передують розгляду заяви про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження. 2. Вираз «суддя вживає заходів» означає, що суддя у будь-якому разі має здійснити ті дії, про які йдеться у статті, незалежно від свого бачення перспектив та результативності цих дій. Такий підхід видається цілком розумним, адже суддя не завжди може заздалегідь передбачати, які відомості чи документи є у розпорядженні прокурора і як такі дані можуть сприяти відновленню втрачених матеріалів. 3. Ця стаття не конкретизує, які саме заходи має вжити суддя для одержання від прокурора зазначених у статті відомостей. Не визначається й форма цих заходів. Така гнучкість формулювання дозволяє судді на власний розсуд обирати найбільш прийнятні й ефективні засоби отримання необхідної інформації, виходячи з конкретних обставин, характеру та обсягу матеріалів, що мають бути відновлені, тощо. 4. Стаття 529 уповноважує суддю одержувати від прокурора значно ширший обсяг інформації, ніж власне копії документів відновлюваного провадження, адже у статті йдеться про відомості та копії документів, які стосуються відновлюваних матеріалів, а не про копії матеріалів самого відновлюваного провадження. Таким чином, суддя має вжити заходів для отримання від прокурора будь-яких даних, що, на думку судді, сприятимуть ефективному розгляду заяви про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |